• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
Emin DANIŞ

KÂHTA’DAKİ MESİRE ALANI SORUNU VE MEZARLIK YOLU…

23.9.2014 09:54:32

 KÂHTA’DAKİ MESİRE ALANI SORUNU VE MEZARLIK YOLU…
 
 

Benim de memleketim olan Kâhta ilçemiz her gün biraz daha hızlı gelişerek büyüyor. Hatta öyle hızlı gelişiyor ki Kâhta’nın Adıyaman’dan bağımsız bir il olması bile zaman zaman gündeme geliyor.


Yeni Hastanesi, TOKİ konutları ve diğer özel konutlarla giderek modern bir kent görünümüne bürünen Kâhta’da en büyük sorun ailece gidilecek mesire alanlarının az olması, bu ilçemizde yaşayan vatandaşlar türbelerin etrafındaki yeşil alanlara giderek piknik özlemlerini gidermeye çalışıyor. Baraj manzaraları bölgedeki yeşil alanların özel işletmelerce kullanılıyor olması nedeniyle baraj manzarasını görmek isteyen vatandaşlar tek çare olarak Ebu Sadık Ziyaretinin bulunduğu tepeyi tercih ediyor. Bu ziyaretin çevresinde ise maalesef hijyenik tuvalet ve çeşme sorunu yaşanıyor. Yıllardır giderilmeye çalışılan bu sorun, proje çalışmalarının gecikmesiyle bir türlü giderilemedi.


Araçlarıyla baraj gölünün kenarına inen vatandaşlar suya ayaklarını sokup serinliğini aldıktan sonra bu ziyaretin bulunduğu mekâna gidiyor ve piknik yapıyorlar. Bu nedenle tüm yetkililerin yıllardır verdikleri çabayı arttırarak bu bölgedeki ortamı sağlıklı ve ihtiyaca cevap verecek bir duruma getirmesi boyun borcu olmuştur. Özellikle Kâhtalı olması nedeniyle AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın ve Milletvekilimiz Sayın Mehmet Metiner’in bu konuda özel gayret sarf etmelerini umuyor ve bekliyorum.


Bu ilçemizdeki bir sorun da Karşıyaka Mezarlığı olarak isimlendirilen Kâhta’nın en eski mezarlığına giderken karşımıza çıkıyor.


Kuzey yandaki şehirleşme nedeniyle çeşitli cadde ve sokaklarla ulaşımı sağlanan bu mezarlığın doğu yönünden gelen vatandaşlara hizmet veren eski yolunun bir türlü bakıma alınmıyor olması üzüntü vericidir. Yılarca eski mezbahana nedeniyle leş kokusuna maruz kalan bu yolla ilgili Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman Toprak’la önceki döneminde daha sonra da geçen dönem görev yapan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Turanlı’yla görüşmüştüm. Her ikisi de ilgileneceklerini söylemişti. Nitekim Sayın Turanlı mezbahaneyi başka yere taşıyıp yerini minik bir park olarak dizayn etti ve oradan geçen pis suyun üzerini de örterek pis kokudan bizleri kurtardı, kendisine teşekkür ediyorum. Şimdi de Sayın Toprak tarafından bu yolun vatandaşlara layık bir şekilde kaldırımıyla beraber yapılmasını umuyor ve bekliyorum. 

 

Bu Yazıyı Paylaşın:  Facebook Twitter Oyyla Blogger Google Tumblr
Yazarın Diğer Yazıları
Okuyucu Yorumları
  • ebusadık ziyaretikerem 17.12.2016 17:30:00

    selam aleykum sizinde bahsettiğiniz gibi piknik alanımız yok denilecek kadar az bide sözde ebuadık ziyaretini yapmışlar güzel olmuş diyorlar gelin bakınki tuvalet yapılmış ama kapıları hep kilitli madem orda bekçi var ne diye maaş alıyor neymiş tuvaletler kirlenecekmiş temizle o zaman ne diye maaş alıyorsun orda böyle sıkıntılar var yetkililerin DİKKATİNE

  • YapildiHalil25.6.2016 23:47:18

    Çoktan yapıldı

Okur Yorumları
Hava Durumu