• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
İrfan KARATAŞ

Yetiş Ya Muhammed,Yetiş Ya Ali

25.6.2014 12:13:57

 

Yetiş Ya Muhammed,Yetiş Ya Ali

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Merhamet etmeyene Allahü teâlâ merhamet etmez, acımayana acımaz.) [Buhari]
 
            Son günlerde yaşananları bir kalıba koymaya çalışıyorum ama nedense hiç bir yere sığmıyor.Din savaşı diyeceğim değil,namus savaşı değil,var olma mücadelesi oda değil çünkü orta doğunun orta yerinde kendilerine müslüman diyen ve sancaklarında peygamber efendimizin mürevvet mührü olan bir grup kendilerine IŞİD ismini verip eşi benzeri görülmemiş bir katliam yapmakta ve İslam dini ile hiç bağdaşmayan tavırlar sergilemektedir.
             Serçesi öldü diye ''Ben o çocuğa taziyeye gideceğim''diyen bir Resulün ümmeti savaşta esirlere o kadar merhamet ederdi ki elleri bağlıyken uyuyamıyorum esirlerin ellerini çözün diyecek kadar büyük merhamet sergileyen peygamber efendimizin mührünü kendilerine sancak yapan bir zihniyet esirlerin kafalarına sıkıyor,boğazlarını dağlıyor,bekar kızları kendilerine eş olarak alıyor ve adeta ortalığı kan gölüne çeviriyor bu nasıl bir İslami anlayıştır. Elbette İslam'la yakında uzaktan bir alakası yok zira İslam dini hoşgörü,merhamet ve sevgi dinidir ve asla öldürmeyi tasvip etmez.
(Yerdekilere acırsanız, göktekiler de size acır.) [Tirmizi]
     Hadislerle,tavsiyelerle her zaman müslümanlara çağrılar yapan İslam dini ve temsilcileri acaba yaşananları görüp bilse (ki mevla herşeye kadirdir görür,bilir) acaba bu zulmün karşısında O GÜN yani insanların tahammül bile edemiyeceği o büyük hesap gününde bu zulmü yapanlara ne diyecek? Nasıl bir cezaya müstahak edecek onu rabbim bilir.
Bir zat görev emrini almak üzere Hazret-i Ömer’in huzuruna gelir. Hazret-i Ömer’in çocuğunu öptüğünü görünce, (Ben çocuklarımı öpmem) der. Hazret-i Ömer, (Senin küçüklere, şefkatin yok, millete nasıl acırsın?) buyurarak görev emrini imzalamaz. Emri altında olanlara acımayan, Allahü teâlânın merhametinden uzak kalır.Hani bir türkü vardır sanırım hepimizin kulağı aşinadır buna Ortalık karıştı düzen bozuldu yetiş ya MUHAMMED yetiş ya ALİ  gerçekten karıştı ve biz bizrbirimize girdik Ey fahri kainat, Ey iki cihan serveri yetiş bacı kardeşi vurur oldu,biz senin tavsiyelerine uymadık,biz bir türlü içimizde merhameti yeşertemedik sen şefaatinle Alemlerin rabbi merhametiyle bizlere doğru yola girmemize vesile olun zira bizim bu cahil ve dinden uzak halimizle bu günahkar halimizle yapacağımız bir şey yok.
       Sıcaktan ortalığın kavrulduğu bir  gün  köpeğin susuzluktan dili çıkar. Bir kuyunun yanında durur. Fakat su derinde olduğu için içemez. Adam bu köpeğe acır. Ayakkabısı ile kuyudan su çıkarıp köpeğe verir. Bundan dolayı Allahü teâlâ onun günahlarını affeder. (Müslim) 
 Yine Hz.Ömer halifelik görevini alacağı sırada ordakiler ''Ya Ömer bilesin ki adaletli olmazsan,görevini Allah rızasını gözetip yapmazsan ve Allahın emirlerinden uzaklaşırsan seni Kılıçımızla öldürürüz'' diyen ruhu ve anlayışı sen bizimde yaşamamıza vesile ol yarab.
   Her anlamıyla merhamet ve yardımlaşmayı emreden dinimiz ve onun sahibi olan Rabbime sığınıyor dünyanın neresinde bir zulüm bir vahşet yaşanıyorsa yine ona havale ediyorum.Şu bilinmelidir ki amaç İSLAM dininin böyle bir din olduğunu,İSLAM dininde bu tür şeylerin normal olduğunu tüm dünyaya servis etmektir yapılanlar, ama İSLAM yukarıdada dediğim gibi asla şiddeti tavsiye etmez savaşta değil insanlara ağaç ve hayvanları bile koruyun diye emreder.
    İlahi....sen yeryüzüne alaca atlar üzerindeki meleklerini gönder,ilahi sen ebabillerini,merhametini,Yeyüzündeki Aslan'ın olan Haydar-ı kerar esetullah ALİ'yi,ben gözümün gördüğü hiç bir şeyden korkmam diyen HAMZA'yı,kim zulüm ederse bilsin ki adaletimin hükmüyle onu kılıçtan geçiririm diyen Hatabın oğlu ÖMER'i, gönder mazlumlara,yetimlere,ateş altında olanlara,yarabbi medet diyenlere gönder.Gönder ki yeryüzüne İSLAM'ın hakimiyeti yayılsın sevgi yayılsın,şefkat yayılsın,merhamet yayılsın.Bir kaç gün sonra inşallah 11 ayın sultanı RAMAZAN-I ŞERİF başlıyor o mübarek ay hürmetine bu zatlarını gönder ki yeryüzü şeytanlardan arınsın zira ne senden gayrı gidecek yerimiz nede senden gayrı medet umacağımız kapı var işte sen işte onlar......Saygılarımla.
Bu Yazıyı Paylaşın:  Facebook Twitter Oyyla Blogger Google Tumblr
Yazarın Diğer Yazıları
Okuyucu Yorumları
Okur Yorumları
Hava Durumu